Antistatik Hava Tabancası

ATS-AIR ANTİ STATİK HAVA TABANCASI
Sipariş Kodu: ATS-AIR-GUN
GENEL BİLGİLER

Kompresöre bağlanmak yoluyla antistatik uygulamalarda tabanca şeklinde manuel olarak kullanılan bir statik eliminasyon ekipmanıdır. Sağlam metal gövdesi ve kolay kullanımı ile manuel uygulamalarda etkin bir statik eliminasyon çözümüdür. 

Antistatik (iyonizer) Hava Tabancası, statik yük oluşan bölgelerdeki statik yükü nötr hale getirmek, üzerilerine yapışan çeken toz parçacıklarını temizlemek amacı için üretilmiştir. Anti statik hava tabancası çevresinde oluşturduğu elektrik alan sayesinde hava moleküllerini iyonize ederek (+ ve – kutuplara ayırır) 500 mm alan içerisinde oluşan + veya – yükleri dengeler, ürünü nötr hale getirir. Bu sayede statik elektrikten dolayı meydana gelen tahribatların önüne geçilebilir. Bununla birlikte elektriksel şoklar, patlama ve yangın riskinin önlenmesi ürünlerin üzerine toz çekmesini de engellemiş olmaktadır.

TEKNİK BİLGİLER
Çalışma Gerilimi 8 kV AC
Polarite      Pozitif, Negatif – 50 Hz
Yüksek Gerilim Güç Kaynağı    8000 VAC – 10 mA Güç Kaynağı
Ürün Yapısı    Paslanmaz Gövde
Etki Mesafesi 500 mm
Hava Çıkışı  Ø 10 mm Pnömatik Dişi Rekor
Hava Basıncı  3 Bar
Kablo  Yüksek Voltaj Statik HV Kablo, Silikon Dış Çap 6.30mm İçi Bakır 1.00mm2
Kablo Koruması Spiral Korumalı
Kablo Boyu  2,5 mt
Ürün Sertifikası  CE
UYGULAMA ALANLARI

Kalıp ve Kalıplamada / Otomobil Parçalarının Temizlenmesinde / Elektronik Parça Üretiminde ve Montajında / Paketleme İşlemleri Sırasında / Optik (Lens) Ürünlerinde / Beyaz Eşya Sektöründe / Plastik Tabakalarda / Jant Temizlenmesinde / Tekstil Sektöründe / Boya Öncesi Uygulamalarda

Bu Ürün ile Kullanılacak Güç Kaynağı

Model ZFR-8000 8000 VAC 10 mA Statik Elektrik
Anti Statik Güç Kaynağı

ÜRÜN GÖRSELLERİ: