Statik Elektrik Ölçüm Cihazı - Statik Metre

STATİK ELEKTRİK ÖLÇÜM CİHAZI (Statik Metre)
Sipariş Kodu: SM-DM1
GENEL BİLGİLER

Üzerinde statik yük olduğu düşünülen cisme yaklaştırılarak mevcut statik yükü ölçen pratik kullanımlı bir ölçü aletidir. Kolay taşınır olması ve etkili ölçüm yapması sebebiyle geniş yelpazede birçok endüstriyel sektörde kullanılmaktadır. 

Statik Elektrik Ölçüm Cihazı
, statik yükün nerede ve nasıl olduğunu göstermekle birlikte statik elektrik yükünü ölçmede kullanılmaktadır. Statik Elektrik Ölçüm Cihazı (Statik Metre) ile statikle ilgili problemin nerede ve ne kadar olduğunu öğrenirseniz statik elektrik önleyicileride en uygun şekilde belirler ve performansı artırabilirsiniz.

Statik Metre, statik elektrik yükünü tespit etmeyi sağlayan anti statik cihazdır. Statik elektrik, özellikle endüstriyel sektör için büyük tehlikeler arz eden bir elektrik yüküdür. Önlem alınmadığı ve engellenmediği takdirde gerek maddi, gerekse manevi tahribata yol açabilmektedir. Endüstriyel tasarım anti statik ürünler, statik elektrik ile mücadele edebilmek için geliştirilmiş çeşitli malzeme ve cihazların bulunduğu ürün grubuna verilen genel isimdir. Bu ürün grubunda yer alan statik elektrik ölçüm cihazları, ölçüm sonucu sağladıkları statik elektrik yükü verileri ile statik elektriğe ve doğurabileceği sorunlara erken müdahale etme şansı sağlamaktadır.

Statik elektrik ölçüm cihazı nerelerde ve hangi durumlarda kullanılmalıdır? Bir çok endüstriyel sektörde üretim yüksek tempolu ve durmaksızın devam etmektedir. Endüstriyel makinelerde bu yoğun temponun da etkisi ile üretim esnasında üretilen ürünlerin üzerinde statik elektrik yükü birikmektedir. Statik elektrik yükü deşarj olduğunda yani boşaldığında makinelerin randıman düşüklüğünden arızalanmasına, yangından patlamaya, işçi yaralanmasından ölüme kadar istenmeyen sonuçlar ortaya çıkmaktadır. İşte bu istenmeyen sonuçların ortaya çıkmaması için geliştirilen anti statik ürünler grubunda yer alan statik elektrik ölçüm cihazları ile statik elektrik yükünün yeri ve şiddeti tespit edilerek diğer anti statik ürünler ile topraklama yapılmakta ve statik elektrik yükü herhangi bir tehlike doğurmadan giderilecektir. 

TEKNİK BİLGİLER
Duyarlılık 0-200 kV Skala. 100V Çözünürlük
Kayma %1
Doğruluk +/-5%
Kontrol Bas Çek Buton
Gösterge LCD Gösterge, 100mm’de kV Cinsinden Ölçüm
Güç kaynağı Değiştirilebilir Pil (1 Adet 9V Pil)
Ürün Yapısı Alüminyum
Cihaz Boyutları 30x75x125 mm
UYGULAMA ALANLARI

Paketleme Sektörü / Poşet Kesme Sektörü / Wicket Poşetleme Sektörü / Baskı Sektörü / Tekstil Sektörü / Deri Sektörü / Otomotiv Sektörü / Film ve Ambalaj Sektörü / Plastik Enjeksiyon Sektörü / İlaç ve Medikal Sektörü / Gıda Sektörü / Mobilya Sektörü / Elektronik Sektörü / Flekso Baskı Sektörü / Bobin Açma ve Sarma İşlemleri / Konveyör Bantları Uygulamaları / Serigrafi Baskı Sektörü / Streçleme Sektörü / Etiket Makinaları Uygulamaları / Laminasyon / Ekstrüzyon / Kağıt Sektörü / Yalıtım Malzemeleri İmalatı / Boya Sektörü / Dolum Hatları / Ofset Baskı Sektörü / Levha Çekme Sektörü / Katlama Makinaları Uygulamaları